Szkoła Tańca Alhambra | Taniec orientalny
175
events-template-default,single,single-events,postid-175,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Taniec orientalny

Taniec orientalny

Jolanta Kaszubska

Taniec orientalny to jedna z najstarszych i najbardziej kobiecych technik tanecznych. Doskonalony przez kobiety arabskie w zaciszach haremów dla ich zdrowia i przyjemności, w dzisiejszych czasach podbił serca kobiet na całym świecie bez względu na wiek, wagę czy kondycję.

Taniec orientalny zapewnia odstresowanie naszego organizmu, przypływ pozytywnej energii i przyjemny wypoczynek. Ma wiele wspólnego z jogą, tj. pracę na rozluźnionych mięśniach. Wiele figur tanecznych jest podobnych do asan w jodze, lecz wykonywane są w ruchu. Taniec orientalny może być formą medytacji w tańcu – przepływ energii przez ciało pozwala na stworzenie wewnętrznej harmonii, wyciszenie i wsłuchanie się we własne ciało. W uczestniczkach zajęć wzrasta poziom samoakceptacji.

Systematyczne uprawianie tańca orientalnego wzmacnia mięśnie, jednocześnie rozluźniając je. Poprzez taniec wzmacnia i ujędrnia się mięśnie nóg (chroniąc przed zaburzeniami krążenia), brzucha, bioder, pośladków oraz mięśnie wokół kręgosłupa. Zmniejsza się talia. Taniec pomaga rozluźnić plecy, które większość kobiet w wyniku stresu usztywnia, powodując powstawanie blokad i bólu.

Na zajęcia przychodzimy w wygodnym stroju nieuciskającym brzucha. Tańczymy w baletkach, skarpetkach lub na boso. Mile widziana chusta do przewiązania bioder.